Kobiety zdradzają swoich mężczyzn. 5 powodów.
fotolia

Kobiety zdradzają. Mają kochanków, szukają przygód, ekscytacji. Ale przede wszystkim bliskości, miłości, zainteresowania sobą. Kiedy w związku czują się opuszczone i samotne ze swoimi potrzebami, otwierają się na pozamałżeńskie przygody.

Właściwie, dlaczego kobiety zdradzają?

1. Bardzo istotny jest brak poczucia więzi, docenienia, wsparcia, bliskości. I to nie tylko w łóżku. A nawet relacje seksualne mają tu najmniejsze znaczenie. Kobietom chodzi o całokształt relacji jaką mają. Żeby kwitła i była szczęśliwa, potrzebuje widzieć zachwyt sobą w oczach mężczyzny. Inaczej poszuka tego zachwytu w innych oczach.

 

2. Kiedy mężczyzna nie daje im poczucia bezpieczeństwa. Czuja się niepewnie. Może podejrzewają o zdrady jego? Kiedy kobieta czuje się lub wprost jest źle traktowana przez tego, kto ma ją chronić – poszuka innego.

 

3. Seks, choć mniej istotny dla kobiety niż relacja, też jest ważny. A przecież są kobiety, które mają wysokie libido. Jeśli w związku zaczyna brakować seksu, staje się on wymuszany, mechaniczny, to… prosta droga do zdrady.

 

Kobiety zdradzają swoich mężczyzn. 5 powodów.
fotolia

4. Z bardzo różnych przyczyn kobiety czasem dążą do zakończenia związku. Zdradzając, pokazują wymownie: to koniec. Albo nie czują się już formalnie związane z partnerem, z którym jeszcze mieszkają pod jednym dachem.

 

5. Kobiety zdradzają też z nudów, z poczucia samotności. Mąż długo pracuje, wyjeżdża w delegacje, wychodzi na spotkania z klientami. Albo z kumplami na piwo.

A ona? Zaczyna marzyć o przygodzie. I bywa, że znajduje.

Monika Szadkowska