Pięć tajemnic szczęścia
fotolia

Jak czuć się szczęśliwą mimo różnego rodzaju nieszczęść, przeszkód czy trudności?

Czy są uniwersalne tajemnice szczęścia, dzięki którym życie będzie łatwiejsze, przyjemniejsze i spokojniejsze?

Oczywiście! Nawet więcej niż pięć.

Najważniejszą podstawą jest akceptacja tego, że życie nie będzie się układało, według oczekiwanego przez nas scenariusza.

Będzie nam łatwiej, jeśli zamiast złościć się i buntować z tego powodu, że coś nie dzieje się po naszej myśli – iść z nurtem życia.

A kto wie, co będzie na nas czekać za zakrętem?

Tajemnice szczęścia

Możesz dokonać wielkich rzeczy

Pierwsza tajemnica mówi nam, że możemy dokonać wielkich rzeczy. Naprawdę, pod tym względem życie nie stawia nam ograniczeń. Czasem tylko droga przez nas wybrana nie doprowadzi nas do celu. Czasem warto poddać się temu, co nas spotyka, co dzieje się niezależnie od nas. Iść z prądem życia, a nie walczyć z żywiołem.

Czasem doświadczysz bólu i cierpienia

Druga tajemnica uczula, że czasem doświadczymy bólu i cierpienia. Jednak to dzięki takim treningom stajemy się silniejsi i mądrzejsi. Znosząc niewygody i cierpienie uczymy się doceniać życie, stajemy się twardsze i bardziej wytrzymałe na niewygody. Mamy więcej hartu ducha, aby iść po swoje cele.

Masz prawo popełniać błędy

Trzecia tajemnica przypomina, że mamy prawo do popełniania błędów. To normalne, że czasem coś źle zrobimy, zawalimy sprawę, kogoś skrzywdzimy, zbłądzimy. Możemy jednak naprawić swój błąd. A nawet powinniśmy. Poprawianie błędów jest dobre.

Pięć tajemnic szczęścia
fotolia

„Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”

Czwartą tajemnicę odkrył już Lis przed Małym Księciem – „najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Ważne jest twoje wnętrze, wartości, poglądy, przekonania. Nie zapominaj tylko wsłuchiwać się w siebie i mieć świadomość, tego, co jest dla ciebie ważne i cenne w życiu.

Swoimi działaniami czyń dobro

Piąta tajemnica szczęścia polega na świadomości tego, że wszystko co robisz, pozostawia swój ślad na świecie, w relacjach, w ludziach, z którymi przebywasz. Jesteś odpowiedzialna za to, jaki ten ślad będzie. I możesz zostawiać po sobie dobro!