Poznaj 9 sposobów na dobry sen i wreszcie się wyśpij. Pomysł 7 – bezcenny
fotolia

Bezsenność to plaga naszych czasów. Kładziesz się do łóżka i… przez głowę przelatują myśli, wrażenia, problemy minionego dnia. Próbujesz je odgonić, to z kolei pojawiają się plany na jutro. I tak bez końca. Dość! Masz prawo mieć dobry sen.

Nocny wypoczynek to podstawa regeneracji organizmu, naładowania baterii na nowy dzień i po prostu zdrowia.

Zamiast przewracać się z boku na bok, zaplanuj swój dobry sen.

 

Poznaj 9 prawie magicznych sposobów na to, żeby się wreszcie wyspać

 

1. Wcześniej się połóż spać.

Czyli koło godziny 22.

Myślisz, że nie uśniesz? Przeczytaj kolejne wskazówki, a sen przyjdzie szybciej, niż myślisz.

2. Odstaw poduszkę do kąta.

Ewentualnie wybierz niską poduszkę, płaską. Pozwolisz odpocząć kręgom kręgosłupa, który odwdzięczy się brakiem bólu pleców. Poza tym lepiej będziesz oddychać, lepiej dotlenisz ciało i w konsekwencji lepiej się wyśpisz.

3. Poćwicz przed snem.

Nie, nie musisz kończyć dnia na siłowni. To nawet niewskazane. Jednak spacer, lekki jogging lub nordic walking pomoże.

Właściciele psów mają łatwiej – i tak wychodzą na wieczorny spacer.

4. Smartfon do szuflady.

Żeby dobrze się wyspać, przynajmniej godzinę przed zaśnięciem odłóż laptop, telefon czy tablet daleko od siebie. Daj mózgowi odpocząć i nie dostarczaj mu nowych informacji do przetwarzania. Pozwól wyciszyć się myślom w głowie.

5. Zadbaj o brak światła.

Żeby organizm wypoczął, potrzebuje ciemności. Pogaś różne źródła światła w domu, zadbaj o szczelne zasłony. To sprzyja szybkiemu zaśnięciu i dobrej regeneracji.

6. Odpowiedni materac.

Dobrany do twoich preferencji i potrzeb. Taki, który pozwoli ciału na maksymalne odprężenie… To inwestycja niezbędna, żeby mieć dobry sen.

Poznaj 9 sposobów na dobry sen i wreszcie się wyśpij. Pomysł 7 – bezcenny
fotolia

7. Czysta, pachnąca pościel i piżama.

Tak. Częsta zmian pościeli i stroju do spania ma znaczenie. Przede wszystkim dla naszego poczucia komfortu i nawet luksusu.

Kto nie lubi spać w czystej, pachnącej pościeli? Trudno znaleźć takie osoby. Zaplanuj częstą zmianę poszewek, prześcieradeł i piżam. To da poczucie komfortu i luksusu. A w luksusowych warunkach od razu śpi się lepiej.

8. Prysznic przed snem.

Prysznic i demakijaż. Obowiązkowo! Czysta skóra lepiej będzie oddychać i się regenerować. Dzięki zmyciu makijażu i zadbaniu o twarz, rano twoja skóra będzie promienna. Taki widok w lustrze od razu przyjemnie rozbudzi i zrobi ci dobry dzień.

9. Zadbaj o przyjemny zapach w sypialni.

Pomocne będą zapachy lawendy, rumianku, jaśminu czy bergamotki. Zapachy wpływają na nasze samopoczucie, pomagają się odprężać, uspokoić… Pomogą również mieć dobry sen.