Sauna na włosy. Podaruj swoim włosom luksus nawilżenia
fotolia

Myślisz nawilżenie i już czujesz przyjemny dreszcz przebiegający przez ciało… A gdyby tak podarować swoim włosom luksus nawilżenia? Sprawić, aby były lśniące, zdrowe, sprężyste? Sauna na włosy to idealne rozwiązanie.

Jak to zrobić?

Włosy muszą zostać dokładnie umyte. Fryzjer nałoży na nie odpowiednią odżywkę, która zawiera keratynę i D-pantenol, który wygładza łuskę włosa.

Sauna to rodzaj suszarki fryzjerskiej, w której para wodna w 40 stopniach Celsjusza wchłaniania jest przez włosy. Dodatkowo nawilża się też twarz, taki efekt uboczny sauny na włosy.

Parówka na włosy trwa około 20 minut.

Następnie fryzjer na przemian ciepłą i chłodną wodą spłukuje odżywkę. Dzięki zastosowaniu wody o różnej temperaturze zamyka się łuska włosa.

Sauna na włosy. Podaruj swoim włosom luksus nawilżenia
fotolia

Efekty sauny na włosy

Nawilżone, lśniące, odżywione, z keratyną, która jest naturalnym budulcem włosa, z zamkniętymi łuskami włosy wyglądają seksownie i zdrowo.

Niestety, z każdym kolejnym myciem cząsteczki preparatu będą wypłukiwane, dlatego zabieg należy regularnie powtarzać. Najlepiej ustalić to z fryzjerem, który fachowo oceni stan naszych włosów i poleci dalsze zabiegi.

 

Dla kogo szczególnie polecana jest sauna na włosy

Sauna na włosy jest wyjątkowo korzystna dla tych z nas, których włosy są:

– przesuszone i zniszczone częstym farbowaniem

– przesuszone trwałą ondulacją

– mają tendencję do rozdwajających się końcówek

– nie mają blasku, są matowe

– puszą się pod wpływem wilgoci