Płyn do higieny intymnej w roli szamponu? Serio? Zanim skrzywisz się z niesmakiem, przeczytaj. Płyn do higieny intymnej ma za zadanie chronić i myć najbardziej delikatne i wrażliwe okolice naszych ciał. Nie może podrażniać, uczulać ani wywoływać alergii. Dlatego z
fotolia

Płyn do higieny intymnej w roli szamponu? Serio?

Zanim skrzywisz się z niesmakiem, przeczytaj.

Płyn do higieny intymnej ma za zadanie chronić i myć najbardziej delikatne i wrażliwe okolice naszych ciał. Nie może podrażniać, uczulać ani wywoływać alergii. Dlatego z powodzeniem możesz go użyć zamiast szamponu, a nawet żelu do mycia ciała.

Płyn do higieny intymnej powinien być oparty na jak najprostszych składnikach. Nie powinien zawierać detergentów ani konserwantów. Pozbawiony jest SLS-ów, detergentów, które wchodzą w skład szamponów, a które czasem podrażniają skórę, powodują jej wysuszenie, a nawet mogą uczulać.

Jakich efektów możesz się spodziewać na włosach

Płyn do higieny intymnej działa jak szampon oczyszczający (przez brak SLS). Dokładnie zmywa maski, odżywki, lakier, piankę i inne kosmetyki do stylizacji włosów.

Jest niezwykle łagodny dla skóry głowy i dla włosów.

Większość płynów ma niskie pH, ma więc działanie zakwaszające. To z kolei sprawia, że dokładnie domyka łuski włosów i wygładza je.

Po umyciu i wysuszeniu włosy powinny być miękkie, gładkie i puszyste.

Także skóra głowy zostaje nawilżona, bez poczucia ściągania (co niestety zdarza się po użyciu szamponów pełnych detergentów).

Kiedy płyn do higieny intymnej nie sprawdzi się jako szampon

Nie ma chyba jeszcze kosmetyku, który spełniałby oczekiwania wszystkich. I był odpowiedni dla każdego rodzaju skóry i włosów.

Jeśli po myciu włosów, jesteś przyzwyczajona do nakładania maski lub odżywki, to po użyciu płynu intymnego efekt maski nie będzie wykorzystany w stu procentach.

Płyn z powodu niskiego pH zamyka łuskę włosa, przez co ograniczy wchłonięcie się odżywki.