Filmy na gwiazdkę

Czas przed Bożym Narodzeniem to według wielu najbardziej kolorowy, świecący, radosny i rodziny czas.  Pełen smakołyków, ozdób i prezentów. To czas sprawiania niespodzianek, składania życzeń i szykowania się do świąt. Dla dzieci to okres, w którym płazem uchodzi nadmiar słodkości, a kalendarze adwentowe kuszą również dorosłych.

 

Czas, kiedy chcemy wierzyć w ludzi, w życzliwość, bezinteresowną pomoc. Kiedy chcemy przeżywać i obserwować, jak ludzie rezygnują z własnych interesów dla dobra drugiego człowieka. Doświadczają duchowej przemiany, zaczynają rozumieć, jak bardzo liczą się w życiu wartości, rodzina, relacje, zaufanie.

Przechodzą przemianę zmieniając siebie, stają się lepszymi. Uczą się dzielić dobrem.

Albo doświadczają cudów – odzyskują miłość, zdrowie, pracę, rodzinę.

Chcemy widzieć szczęście, uśmiech i mieć poczucie, że życie to bajka z happy endem

A najlepiej przesiąknąć świąteczną atmosferą oglądając filmy.

Kobiecy Dzień przygotował listę obowiązkowych przedświątecznych filmów pełnych atmosfery doświadczania przemiany, doceniania życia i miłości.

Ale i takich zwyczajnie radosnych i kolorowych.

Po prostu najlepszych do obejrzenia w czasie adwentu!

 

Listy do M. 1, 2, 3

Chyba nikomu nie trzeba rekomendować.

Blask światełek przeplata się ze wzruszeniem i prostowaniem relacji…

Bohaterowie historii są tacy jak my. Tęsknoty, ukryte cierpienie, brak nadziei na lepsze życie, na spokój, na miłość. Wigilia to wszak dzień cudów, dlatego ze wzruszeniem cieszymy się wraz z bohaterami trzech części Listów szczęśliwym zakończeniem. Bo może nie wszystko w życiu układa się tak, jakbyśmy chcieli, ale jednak warto skupiać się na tym, co spotyka nas dobrego.

 

To tylko miłość

Różne wątki, różni ludzie, problemy… Wszystko kręci się wokół gwiazdki. A jednak siła miłości świeci największym blaskiem. Pewnie dlatego ten film nigdy się nie nudzi!

Family Man

Historia zaczyna się w wigilię… To najlepszy czas na cuda i odkrywanie swojego przeznaczenia. Może wcale nim nie jest bycie samotnym dyrektorem, a raczej szczęśliwym mężem i ojcem? Tylko czy da się odwrócić przeszłość?

 

Cztery Gwiazdki

Czasem świąteczny obiad z rodziną to czyste utrapienie… A bohaterowie filmu muszą odwiedzić cztery domy. Dowiadują się przy okazji czegoś o sobie, swoich pragnieniach i swojej miłości… Trochę śmiechu, wzruszeń i obowiązkowy szczęśliwy koniec.

 

Przetrwać święta

Cóż, jak się ma pieniądze, to można mieć wszystko. Nawet jak jest się samotnym, to można kupić… rodzinę na święta! Taki prezent postanowił sprawić sobie młody milioner. Ale jak to w świątecznych filmach bywa nie pieniądze odegrały znacząca rolę. Ważniejsza okazała się lojalność, więź, zaufanie i… miłość! Mnóstwo śmiechu i wzruszeń od początku do końca filmu.

 

Święta Last Minut

Kiedy główni bohaterowie postanawiają, że w tym roku nie obchodzą świąt, tylko wybierają się na wycieczkę na Karaiby, muszą wyniknąć z tego zabawne historie.

Czy lokalna społeczność wybaczy im brak świątecznych dekoracji i nie przestrzeganie bożonarodzeniowych rytuałów? I czy w ogóle da się uciec od świąt?

 

Wesołych Świąt

To obowiązkowy film dla tych, którzy uwielbiają bożonarodzeniowe dekoracje!

I nigdy nie mają dość pięknie i z rozmachem przystrojonego domu i ogrodu.

Czy można przesadzić z ilością zawieszonych lampek? I tym samym sprowokować sąsiedzką kłótnię? Oczywiście, że tak.

Polecamy ciepłą, rodzinną komedię. Może zainspirujecie się i rozjaśnicie dom na święta tak, że będzie widoczny z kosmosu?

Filmy na gwiazdkę

Świąteczny kalendarz

Co by się stało, gdyby kalendarz adwentowy przepowiadał przyszłość?

A może przepowiada, tylko nie potrafimy właściwie odczytać znaków?

W każdym razie w tym okresie w roku wszystko jest możliwe. Tylko trzeba pamiętać, żeby podążać za swoimi marzeniami i głosem serca.

 

Uwierz w święta

Przed wigilią można wszystko.

Na przykład dostać pracę marzeń, zadanie ocalenia fabryki zabawek i uratowania miejsc pracy. Można też znaleźć miłość.

Wszystko wśród pięknie udekorowanych ulic, choinek, bombek i zabawek. Wiara w powodzenie swojej misji dodaje bohaterce sił do pokonywania przeszkód. Czy udałoby jej się to, gdyby nie wyjątkowy świąteczny czas?

 

Święta z widokiem

Narciarski kurort, zaśnieżone stoki, światełka i bombki…

Do tego pewna restauracja, kucharz-celebryta i ona. Młoda, zdolna i ambitna.

Ten film to udany przepis na wieczór. Pełen wzruszeń, ciepła, przywoływania wspomnień…

Oczywiście z pięknymi widokami w tle i z szczęśliwym zakończeniem.

W krzywym zwierciadle

Kiedy planujesz przygotować dla rodziny idealne święta, to musi z tego wyniknąć piękna katastrofa.

Śmieszny, nieco przerysowany film o Clarku Griswoldzie i jego rodzince.

A jednak mimo gagów, wpadek i karykaturalnej wizji świąt, opowieść niesie ze sobą to, co w bożonarodzeniowych filmach lubimy najbardziej. Relacje, które wygrywają z problemami. Miłość, która sprawia, że nawet spalona choinka nie jest w stanie zepsuć świąt. Bo ważne, żeby święta nie były idealne, ale wspólne.

 

Wymarzony książę

Bajka na gwiazdkę. Małe miasteczko na końcu świata. Młoda właścicielka restauracji, która chciałaby się stąd wyrwać, ale musi zajmować się nastoletnią siostrą.

I oczywiście książę, który uciekając przed własnym ślubem i odkrywając swoje przeznaczenie trafi właśnie tu. Idealny czas i idealne miejsce na świąteczny romans…

 

Świąteczny pocałunek

Pocałunek pod jemiołą ma moc! Przekonała się o tym pewna młoda Cukrowa Wróżka, którą jemioła, nieznajomy mężczyzna i nieplanowany pocałunek zaskoczył w zepsutej windzie. Kolejne zaskoczenie – intrygujący nieznajomy to narzeczony szefowej.

Och, z tego muszą wyniknąć same świąteczne, miłosne i romantyczne kłopoty.

Filmy na gwiazdkę

Kochajmy się od święta

Rodzinne święta wielopokoleniowej rodziny. Tajemnice, żale, pretensje… Ale przecież są święta, trzeba pokazać, że jest się razem. Tylko to nie jest takie proste…

Wzruszający, refleksyjny film. O wybaczaniu, rozumieniu siebie i innych. O poczuciu wspólnoty, choć mogą nas różnić doświadczenia i poglądy.

Kojący… Warto się kochać przynajmniej od święta. A może wtedy miłość rozciągnie się na cały rok.

 

Powtórne święta Kristen

Film który wzrusza i daje do myślenia. Można się cofnąć w czasie i chcieć naprawić błędy młodości.

Tylko czy wtedy będziemy w tym miejscu w życiu, co teraz? A jeśli te błędy były konieczne? Cóż… Nie ma prostych odpowiedzi. Jednak wigilia i migocące lampki pozwalają puścić wodze fantazji.

 

Podmieniony Mikołaj

Chciałbyś zostać Świętym Mikołajem? Dan taką szansę dostał. I odzyskał rodzinę!

Uroczy, familijny film. Znajdziecie tu przekrój tego, co świąteczne filmy powinny zawierać: Mikołaja, choinki, prezenty, trudność do pokonania i szczęśliwe zakończenie.

Bajkowe Boże Narodzenie

Dorośli też lubią bajki. A takie z bożonarodzeniową scenerią w tle to już w ogóle! Dodajmy do tego ponury zamek, księcia i współczesnego Kopciuszka o dobrym, szlachetnym sercu.

Oczywiście bez drobnych problemów się nie obejdzie, trzeba też obłaskawić zgorzkniałego seniora rodu, który nie lubi świąt. Bohaterka Jules wykorzystując magiczny czas gwiazdki sprawi, że zamek przestanie być ponury.

Żona dla Mikołaja

Ho, ho, ho! Tak, okazuje się, że Mikołaj potrzebuje mieć żonę. Inaczej nic nie będzie z prezentów dla dzieci.

Ale jak znaleźć odpowiednią wybrankę kilka tygodni przed wigilią? Czas ucieka…

Wczoraj znów jest dzisiaj

Czasem chcielibyśmy móc powtórzyć dzień, by zrobić coś inaczej, naprawić błąd.

Taką możliwość dostał w wigilię Calvin. A nawet kilka możliwości. Tylko czy szukając spraw do naprawienia nie zapomniał o najbliższych? Jeśli nie zrozumie, że to relacje, więzi i miłość ma znaczenie, może mieć kłopoty.

 

Pewnych Gwiaździstych Świąt

Związek, kariera, ambicje, praca naukowa. Realizacja zawodowych planów czy może raczej celebrowanie Bożego Narodzenia z rodziną? Potrzeby Holly różnią się od planów partnera. Ona kocha gwiazdy i święta.  Postanawia zrobić niespodziankę swojemu przyszłemu narzeczonemu i wyrusza do Nowego Jorku, żeby wspólnie z nim i rodzicami spędzić święta.  Przypadkowo poznany kowboj, zwyczajny, sympatyczny i przede wszystkim zainteresowany piękną Holly i jej miłością do gwiazd może co nieco namieszać w sercu bohaterki. Zresztą, zobaczcie sami.

 

Wesołych, kurcze, świąt

Kiedy w dzieciństwie ojciec bezceremonialnie niszczy twoją wiarę w Świętego Mikołaja, chcesz, żeby twoje dziecko nie doświadczyło takiego zawodu. Dlatego zrobisz wiele, żeby rano pod choinką syn znalazł prezenty. Ups… Może się jednak pojawić problem, kiedy wigilię spędzasz w domu rodzinnym, a prezenty zostały 4 godziny drogi stąd. Rodzinne historie wzajemnych urazów, poczucia krzywdy i odtrącenia mogą jednak w tę magiczną, wigilijną noc minąć. I prezenty dotrą na czas pod choinkę. Uwaga! Pomaga w tym Mikołaj. Podchmielony Mikołaj 🙂

Monika Szadkowska